Speed Update czyli szybkość witryny mobilnej będzie miała znaczenie w określaniu pozycji

Google kilka dni temu oficjalnie wypowiedziało się w kwestii związanej z szybkością działania strony w wersji mobilnej. Już za kilka miesięcy do głównego algorytmu zostanie dołączony czynnik rankingowy który będzie sprawdzał czy nasza mobilna strona nie wczytuje się zbyt długo. Strony których czas wczytywania będzie znacznie wydłużony będą notowały słabsze wyniki w wyszukiwarce. Oczywiście, jeżeli treści na wolno działającej stronie będą odpowiednio angażować użytkowników to taka strona nie zostanie ukarana obniżeniem pozycji. Jest to doskonały przykład na to jak roboty wyszukiwarki radzą sobie z oceną potencjału danej witryny.

Szczegóły o zmiana można zobaczyć pod adresem: https://webmasters.googleblog.com/2018/01/using-page-speed-in-mobile-search.html

Post author

... to agencja marketingu internetowego zajmująca się reklamą, marketingiem i promocją firm w Internecie. Łączymy najefektywniejsze metody marketingu sieciowego: od kampanii Adwords i Social Media po pozycjonowanie stron i sklepów kończąc na copywriting'u. Chcesz skutecznie reklamować się w Internecie? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą bądź skontaktuj się z nami bezpośrednio!