Problem z dostępem do poczty i stron www – duża awaria w home.pl

Poniedziałkowy poranek nie należy do udanych dla osób i firm które trzymają swoją stronę i maile na serwerach home.pl – od godzin porannych nie ma dostępu do wiadomości e-mail czy stron internetowych. Home.pl opublikowało komunikat na swoim profilu na Facebooku gdzie informuje użytkowników o problemie. Niestety nie wiadomo kiedy awaria zostania wyeliminowana. Poniżej oryginalnych komunikat z oficjalnego profilu home.pl na Facebooku (źródło: https://www.facebook.com/homepl/):

Szanowni klienci,

od godzin porannych obserwujemy utrudnienia w dostępie do usług home.pl – stron www, domen i paneli administracyjnych. Nasi specjaliści pracują nieustannie nad ich przywróceniem. Z uwagi na charakter prac nie możemy jeszcze podać dokładnej godziny, kiedy dostęp do usług zostanie przywrócony. Dokładamy starań, aby sytuacja uległa poprawie jak najszybciej. Za zaistniałe okoliczności przepraszamy.

Pozdrawiamy,
zespół home.pl

Wszystkim użytkownikom którzy posiadają swoje usługi na home.pl pozostaje czekać na przywrócenie funkcjonalności.

Aktualizacja:

Jak poinformowała firma home.pl kilka godzin temu problem z dostępnością usług był następstwem ataków DDoS przeprowadzonych przez nieznane osoby. Aktualnie nie powinni występować już problemy z dostępem do poczty i stron internetowych.