Możliwość dodawania opinii w Google Maps znowu dostępna

W związku z COVID-19 Google pod koniec marca zdecydowało o zawieszeniu możliwości dodawania opinii, odpowiadania na komentarze a także edycję wizytówki. Od kilku dni funkcjonalności Google Maps są powoli przywracane.

Google podobnie jak inne firmy na świecie ograniczyło ilość pracowników w biurach i większość pracuje zdalnie z domów. Ma to znaczenie na funkcjonowanie usług Google dlatego podjęte pewne kroki aby zapewnić stabilność wszystkich usług. Aktualnie sytuacja wraca do normy i zarówno właściciele mogą zarządzać aktywnie wizytówką jak również klienci mogą wystawiać opinie na temat firmy.

W komunikacie Google można wyczytać:

Obecnie koncentrujemy się na zapewnianiu wysokiej jakości i wiarygodności informacji w wyszukiwarce i Mapach Google.Chcemy zadbać o to, aby użytkownicy i właściciele firm mieli dostęp do podstawowych funkcji, takich jak informacja o tym, czy firma jest otwarta i czy ma niestandardowe godziny pracy.

Edycja firmy w Google Maps jest już możliwa. Zmiany wprowadzana w strukturach wizytówki nie od razu mogą zostać opublikowane. Istotną zmianą które właściciele firm mogą zastosować to oznaczyć firmę jako “Tymczasowo zamknięta”.

Dodawanie nowych wizytówek, zgłaszanie własności i prośby o weryfikację są dostępne. W pierwszej kolejności będą jednak weryfikowane placówki medyczne tak aby zapewnić prawidłowe informacje.

Opinie, pytania i odpowiedzi są już dostępne zarówno dla właściciela wizytówki jak również klientów. Publikacja komentarzy i zdjęć może wiązać się z opóźnieniami.

Odpowiedzi na opinie są już dostępne. Dostępność nowych opinii i zdjęć użytkowników, a także nowych krótkich nazw oraz pytań i odpowiedzi będziemy stopniowo przywracać, w zależności od kraju i kategorii działalności.

Firma Google zapewnia, że w aktualnie panującej sytuacji stara się przywrócić pełną funkcjonalność usług. Dla każdego jest to okres bardzo trudny. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://support.google.com/business/answer/9792336?hl=pl