Kolejna zmiana w wynikach wyszukiwań mobilnych

W dniu wczorajszym Google ogłosiło za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga, że w maju możemy spodziewać się kolejnych zmian w wynikach wyszukiwań mobilnych. Jest to kolejny etap prac zapoczątkowanych w kwietniu 2015 które ma na celu wyświetlania w mobilnych wynikach wyszukiwań stron wyłącznie przystosowanych do tego typu urządzeń.

Co tak naprawdę nowego wprowadza ta zmiana?

Jeżeli dziś sprawdzimy mobilne wyniki wyszukiwania to może okazać się, że pojawiają się w nich strony nie przystosowane do urządzeń mobilnych (strona po prostu będzie nam się źle wyświetlać na ekranie telefonu czy tabletu). Zmiana w algorytmach wyszukiwarki ma na celu wyeliminowanie nieprzystosowanych stron z wyników mobilnych… wpisując jakąkolwiek frazę w pole wyszukiwarki na telefonie czy tablecie otrzymamy zestaw stron wyłącznie dostosowanych do naszego urządzenia.

Gdzie mogę sprawdzić czy mam przyjazną stronę dla urządzeń mobilnych?

Najlepszym i najprostszym narzędziem do sprawdzenia mobilności/responsywności naszej strony jest skorzystanie z narzędzia udostępnionego przez Google badającego zgodność strony z urządzeniami mobilnymi.

Test można przeprowadzić pod adresem: https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/


Twoja strona nie wyświetla się właściwie na komórce lub tablecie? Koniecznie sprawdź ofertę naszego działu Design.House-System.pl. Zapraszamy!

Zobacz inne publikacje: