Istotne zmiany przy postrzeganiu przekierowania 30x

W momencie kiedy decydowaliśmy się na zmianę domeny bardzo często wykorzystywaliśmy do tego celu przekierowanie z rodziny 30x. Do najpopularniejszych przekierowań należą 301 i 302. Google postanowiło zmienić ich przydatność i klasyfikację… zobacz co się zmieniło w dalszej części artykułu.

Chcąc przekierować nasz stary adres na nowy możliwości jest wiele. Dziś jednak skupimy się na przekierowaniach z rodziny 30x.

301 Moved Permanently  – przekierowanie to oznacza, że zawartość została trwale przeniesiony
302 Found – przekierowanie oznacza, że żądany zasób jest chwilowo dostępny pod innym adresem a przyszłe odwołania do zasobu powinny być kierowane pod adres pierwotny

Przy usłudze pozycjonowania najczęściej wykorzystuje się przekierowanie 301 ze względu na to, że przenosi określoną moc na nowy adres. Przekierowanie 302 jest przekierowaniem tymczasowym dlatego algorytmy Google nie premiuje tego typu przekierowań. Warto jednak podkreślić, że przekierowanie do tej pory nie przenosiło całkowitej mocy na nowy adres a jedynie jej część.
Gary Illyes na swoim Twitterze podał, że przekierowanie z rodziny 30x nie będzie teraz pociągało za sobą utraty Page Rank. Jak to wpłynie na wyniki? To się tak naprawdę dopiero okaże.

Zobacz inne publikacje: