Czy w Google poszło coś nie tak?

Dziś (tj. 12.03.2016) zaobserwowaliśmy bardzo dziwne zjawisko i mimo tego, że dziś jest sobota to postanowiliśmy od razu się z Wami tym podzielić. Sprawa dotyczy naszego Klienta dla którego nasze usługi świadczymy już bardzo długo.

Firma HS Transport & Przeprowadzki świadczy usługi transportowe i przeprowadzki na terenie Poznania. Od początku 2015 należy do grona naszych Klientów. W momencie podpisywania umowy związanej z reklamą w Internecie strona posiadała certyfikat SSL. W połowie stycznia ten certyfikat wygasł dlatego już od początku stycznia prowadziliśmy działania nad zmianą adresu z HTTPS na HTTP. Zastosowaliśmy odpowiednie przekierowania oraz zmianę adresu w Search Console. Zgodnie z założeniami strona pod koniec stycznia wyświetlała się pod adresem http://hs-transport.pl.

Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że strona w dniu dzisiejszym w wyszukiwarce Google ponownie wyświetla się pod adresem https://hs-transport.pl

(Screen z dnia 12.03.2016)
(Screen z dnia 12.03.2016)

Sytuacja wydaje się o tyle dziwna i niezrozumiała (nic z naszej strony w zakresie przekierować nie zostało zmienione), że nasuwa się pytanie “Czy Google coś wdrożyło i teraz się z tego wycofuje czy po prostu coś w lutym było testowane?”.

A czy Wy zauważyliście jakieś dziwne ruchy, ze strony Google?


Dla uzupełnienia publikacji:

sitehs-transport.pl - Szukaj w Google